Jelentések a hamisításról

Évente megjelenő jelentések

Európai, tengerentúli és magyar évente kiadott jelentések a hamisítási tevékenységgel, a szellemitulajdon-védelemmel és az általános tendenciákkal kapcsolatban.

Jelentés az európai uniós vámhatósági lefoglalási adatokról

Az Európai Bizottság Adóügyi és Vámuniós Főigazgatósága (DG TAXUD) évente ad ki jelentést a szellemi tulajdonjogok megsértésével kapcsolatos, az Európai Unió vámhatárain történő lefoglalásokról. A jelentés ország, árutípus, szállítási mód, esetszám és lefoglalt darabszám, megsértett szellemitulajdon-jog, származási ország szerinti bontásban ad képet ad a harmadik országokból Európába érkező hamis termékkel kapcsolatos trendekről.

246 milliárd forintnyi hamis áru akadt fenn tavaly az EU határain

2019. szeptember 19.|Címkék: hamis termék

Csaknem 740 millió euró értékben körülbelül 27 millió hamis terméket foglaltak le tavaly az Európai Unió külső határain a tagállamok vámhatóságai, írja az MTI.

7. Vám Vegyész Szeminárium – Harc a hamisítás ellen együttműködve, innovatívan

2019. július 10.|Címkék: NAV

2019. július 2-4 között, Budapesten került megrendezésre a 7. Vámvegyész Szeminárium. A rendezvényre készített weboldal tanúsága szerint a résztvevők 54 országból érkeztek és összesen 248-an regisztráltak az eseményre.

Rádió riport Az OPSON VII. nemzetközi akció

2018. május 14.|Címkék: NAVNÉBIH

Leopold Róbert pénzügyőr őrnagy, a NAV vám- és jövedéki szóvivője nyilatkozott az Orient Rádióban

A HENT Duna televízió Kékfény című műsorában Összeállítás: Hatalmas és szinte felmérhetetlen a hamisított gyógyszerek feketepiaca

2017. október 3.|Címkék: gyógyszerNAVétrend-kiegészítőEuropolhamis termék

Gyomirtós fogyasztótabletta, ólmos festékkel színezett potencianövelő, hatóanyag nélküli rákgyógyszer. Csak néhány elrettentő példa a hamisított gyógyszerek feketepiacáról. Elképesztő üzlet a gyógyszerhamisítás, az emberiség naponta hetvenmilliárd forintnak megfelelő összeget költ az elsősorban ázsiai vegyi üzemekben…

Rekordot döntött a X. PANGEA akció: 123 országban 25 millió hamis tablettát foglaltak le • A magyar hatóságok több mint 100 ezer darab, összesen 160 millió forint értékű tablettára csaptak le a nemzetközi akció keretében

2017. szeptember 28.|Címkék: NAVInterpolrendőrségOGYÉIEuropolgyógyszerPécsi Tudományegyetem

2017. szeptember 27., Budapest – A 123 ország csaknem 200 hatóságának közreműködésével végrehajtott nemzetközi akció eredményeként 51 millió dollár (kb. 12,8 milliárd forint) értékben, összesen 25 millió hamis tablettát foglaltak le, ami a 2008-ban…

Hetvenezer hamis árucikket foglaltak le az Unióban

2014. július 23.|Címkék: Európai Bizottságszerzői jogautóalkatrésztechnológiaékszer-kiegészítőjogsértésgyógyszerEU

Több mint hetvenezer hamisított árucikket foglaltak le az Európai Unió tagállamainak vámhatóságai az ERMIS névre keresztelt, összehangolt akcióban – olvasható a Pénzcentrum honlapján.

A vámhatóságok 2012-ben egymilliárd euró értékű hamis árut foglaltak le az Unió határain

2013. augusztus 7.|Címkék: EUvám

A lefoglalás nagy arányban cigarettát (elektromos cigarettát és folyékony töltetét is) érint, ezt követik az egyéb áruk (üveg, lámpa, ragasztó, elem, mosópor stb.) és a csomagolóanyagok. 2012-ben továbbra is a postai és a futárcsomagok…

Megduplázódott a veszélyes hamisítványok aránya az uniós jelentés szerint

2012. július 26.|Címkék: EUvám

Az Európai Bizottság közzétette éves jelentését az uniós hatóságok által a 2011-es évben lefoglalt jogsértő termékekről. Az összegzés szerint a 2010-es évhez képest tavaly megduplázódott a fogyasztók egészségére és biztonságára veszélyt jelentő lefoglalt termékek…

Special 301 jelentés

Az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala (USTR) évente készít jelentést a kereskedelmi partnereknek minősülő országok (köztük Magyarország) szellemitulajdon-védelmi helyzetéről, amelyben listázza a szellemitulajdon-védelem tekintetében súlyos hiányosságokat mutató országokat. Magyarország 2010-ben került le az USTR megfigyelési listájáról.

Nem szerepel Magyarország a USTR szellemitulajdon-védelmi megfigyelési listáján

2013. május 2.|Címkék: USTR

Az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala (USTR) közzétette 2013. évi Special 301 jelentését, amelyben azon országokat listázza, amelyek a szellemitulajdon-védelem tekintetében súlyos hiányosságokat mutatnak. Magyarország – megőrizve 2010-ben elért pozícióját – ezúttal sem…

Idén sem szerepel Magyarország a USTR megfigyelési listáján

2012. május 3.|Címkék: USTR

Közzétette 2012. évi Special 301 jelentését az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala (USTR), amelyben azon országokat listázza, amelyek a szellemitulajdon-védelem tekintetében súlyos hiányosságokat mutatnak. Magyarország – megőrizve 2010-ben elért pozícióját – ezúttal sem…

Közzétette a 2011-es évi Special 301 Report-ot a USTR

2011. május 13.|Címkék: USTR

Miután Magyarország 2010-ben lekerült a Watch List-ről, az idei évben sem szerepel a USTR egyik megfigyelési listáján sem, amely a szellemitulajdon-védelem és a jogérvényesítés terén tett magyarországi erőfeszítések elismerését jelenti.

Megjelent 2010-es Special 301 jelentés

2010. május 8.|Címkék: USTR

Idén is kiadta jelentését az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala (USTR).

2009-ben is kiadta jelentését az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala

2009. április 6.|Címkék: USTR

A Special 301 jelentésben Magyarország még nem került le a USTR megfigyelési listájáról (Watch list).

Kiadta 2008-as jelentését az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala

2008. május 8.|Címkék: USTR

A Special 301 jelentésben Magyarország még fent szerepel a USTR megfigyelési listáján (Watch list).

A HENT éves jelentése

A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) tevékenységéről 2009-ben és 2010-ben külön nyomtatott kiadványként éves jelentés jelent meg. 2011 óta a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának éves jelentése foglalja magába a testület éves tevékenységi beszámolóját.

SAJTÓKÖZLEMÉNY Akár 1500 eurónyi támogatás a kkv-k szellemitulajdon-jogainak érvényesítésére

2021. február 24.|Címkék: szellemi tulajdonszellemi tulajdonjogSZTNHEUIPOEurópai Bizottságvédjegy

Az Európai Bizottság és az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) által támogatott Ideas Powered for Business Kkv-alap olyan, unió területén működő kis- és középvállalkozásoknak (kkv) szól, amelyek szellemitulajdon-jogi stratégiájukat kívánják fejleszteni, és szeretnék…

SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. szeptember 24. EUIPO: közel félmilliárd hamisított árut foglaltak le az uniós hatóságok 2013-2017 között

2019. szeptember 27.|Címkék: hamis termékEUIPO

• a becsült kár csaknem 12 milliárd eurót tesz ki
Leginkább ruházati kiegészítőkből, játékokból, rögzített CD-k/DVD-kből és cigarettákból áll az Európai Unió határain lefoglalt árucikkek többsége, ugyanakkor a termékek összértékének mintegy 70-85%-át a nemzeti piacokon belüli…

SAJTÓKÖZLEMÉNY Közel ezer embert vettek őrizetbe az év legnagyobb razziái során

2019. július 9.|Címkék: VIRIBUSHUNADOSilver AxeOGYÉISZTNHEuropolNAVNÉBIHInterpolOPSONhamis termékORFKwada

2019. július 9., Budapest – Közel kétszáz tonna élelmiszer -és kétmillió liternél is több italárut, valamint több mint kétszáz kilogramm ismeretlen eredetű növényvédőszert és egymillió darabnál is több ismeretlen eredetű teljesítményfokozót, illetve gyógyszernek minősülő…

HENT-OGYÉI: a magyarok 40%-a szerint kockázatos az internetes gyógyszervásárlás

2019. június 6.|Címkék: OGYÉINÉBIHPTEgyógyszerSZTNHNAV

• a hazai lakosság 23%-a rendelt már gyógyszert netes forrásból, 17% viszont még csak nem is hallott annak lehetőségéről

Hamis termékek – nem könnyű a szemléletformálás

2019. április 23.|Címkék: hamis termék

Hogy áll Magyarország a hamisítás terén és hogy viszonyulnak ehhez a hazai vásárlók? Dr. Pál Robertával, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának jogászával és a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület titkárhelyettesével, valamint Kövesdi Zoltán márkavédelmi szakértővel…

HÍR - NAV “Tanúsító rendszerek előnyei és a hamisítás elleni küzdelem” szakmai fórum

2018. április 25.|Címkék: védjegy

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának konferenciaterme adott otthont a HENT és annak Ipari és Kereskedelmi Szekciója, a Magyar Védjegy Egyesület közreműködésével 2018. április 24-én megrendezett szakmai fórumának és a témával kapcsolatos konzultációnak.

Sajtóközlemény - SZTNH - 2018. március 14. ÁTADTÁK A JEDLIK ÁNYOS–DÍJAKAT

2018. március 18.|Címkék: Jedlik Ányos-díj

A március 15-ei nemzeti ünnepünkhöz kapcsolódóan került sor a Jedlik Ányos-díjak átadására Budapesten. A díjat a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala – korábbi nevén Magyar Szabadalmi Hivatal – elnökének kezdeményezésére az ipari és kereskedelmi miniszter…

HÍR Megjelent az SZTNH legfrissebb hírlevele, melyben a Hivatal elmúlt negyedévi eseményeiről számol be

2018. január 18.|Címkék: SZTNH

Az 5-7. oldalakon olvasható a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2017. IV. negyedéves tevékenységéről szóló rovat.

HÍR Növekszik a budapesti székhelyű Visegrádi Szabadalmi Intézet elismertsége

2018. január 16.|Címkék: szabadalomVSZI

Budapest, 2018. január 10. – A budapesti székhelyű Visegrádi Szabadalmi Intézet (VSZI) teljes jogú tagja lett a világviszonylatban legmeghatározóbb 25 szabadalmi hivatalt tömörítő ún. „globális szabadalmi szupersztrádának” (Global Patent Prosecution Highway). Ezáltal az innovatív…

HÍRLEVÉL “agorateka roadshow”

2017. december 7.|Címkék: szellemi tulajdonjogsértés

A Szellemi Tulajdoni Jogsértések Európai Megfigyelőközpontja “agorateka” projektje keretében lezajlott roadshow egyes állomásai során szerzett tapasztalatokról ad hírt az alábbi linken elérhető hírlevél:

Interjú Kövesdi Zoltánnal, az idei HENT díjassal

2017. július 10.|Címkék: díj

Kövesdi Zoltán a HENT aktív támogatója és sokoldalú tudásával az egyik legképzettebb szakembere. Közreműködik a középiskolásoknak tartott “osztályfőnöki órákon”, ő készítette a népszerű IP-szabaduló szobát, a hamisítással kapcsolatos előadásai mindig maradandó élményekkel gazdagítják a…

Hamisítás Elleni Világnap Az idei HENT-díjas Kövesdi Zoltán

2017. július 6.|Címkék: díj

A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület által 2014-ben alapított HENT-díjat idén Kövesdi Zoltán kapta, aki már a kezdetek óta segíti a testület tevékenységét.
A hamisítás elleni világnap alkalmából a Testület olyanokat tüntet ki, akik kiemelkedően segítik…

A török vámhatóság delegációjának látogatása az SZTNH-ban

2017. június 2.|Címkék: NAV

2017. május 25-én Törökország Vámügyi és Kereskedelmi Minisztériuma Vámügyi Főigazgatóságának delegációja, Önder Göçmen helyettes főigazgató úr vezetésével, látogatást tett az SZTNH-ban.

Megjelent a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2012. évi tevékenységi beszámolója

2013. április 26.|Címkék: SZTNH

Megjelent a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának éves jelentése a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2012. évi tevékenységi beszámolójával

Megjelent a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2011. évi tevékenységi beszámolója

2012. április 26.|Címkék: SZTNH

Megjelent a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának éves jelentése a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2011. évi tevékenységi beszámolójával

Megjelent a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2010. évi jelentése

2011. április 26.

Megjelent a HENT 2010. évi jelentése

Megjelent a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2009. évi jelentése

2010. április 26.

Megjelent a HENT 2009. évi jelentése

A BSA Globális szoftverkalózkodás jelentése

A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.

RIPORT Kalózszoftverekkel lehet a legjobban bajba sodorni egy céget

2019. február 12.|Címkék: szoftver

Ismeretlen forrásból származó kalózszoftvert, trükkösen aktivált operációs rendszert véletlenül használni nem nagyon lehet: aki ilyen megoldást választ a céges számítógépeken, általában tudatosan teszi. A kockázatokról talán hallott valamit, de csak legyint – pedig sokkal…

Megjelent a BSA 2013. évi Globális szoftverkalózkodás jelentése

2014. június 25.|Címkék: internetszoftverszerzői jog

A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.

Megjelent a BSA 2011. évi Globális szoftverkalózkodás jelentése

2012. június 25.|Címkék: internetszoftver

A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.

Megjelent a BSA 2010. évi Globális szoftverkalózkodás jelentése

2011. június 25.|Címkék: szoftverinternet

A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.

Megjelent a BSA 2009. évi Globális szoftverkalózkodás jelentése

2010. június 25.|Címkék: internetszoftver

A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.

Megjelent a BSA 2008. évi Globális szoftverkalózkodás jelentése

2009. június 25.|Címkék: internetszoftver

A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.

Az EK jelentése a szellemi tulajdoni bűncselekményekről

Az Egyesült Királyság szellemitulajdon-védelmi hivatala (UK Intellectual Property Office) által 2004-ben létrehozott Szellemitulajdon-védelmi Bűnügyi Csoport (IP Crime Group) évente adja ki IP Crime Report című jelentését a szellemitulajdoni-védelmi büntetőjogi jogérvényesítéssel kapcsolatban.

Előzetes jelentés az egyesült királysági, szellemi tulajdonnal való visszaélésekről

2014. június 26.|Címkék: jogsértésgyógyszerInterpolzene-film

A június 11-12. között megtartott Nemzetközi Szellemitulajdon-védelmi Csúcstalálkozóval egy időben az Egyesült Királyság Szellemitulajdon-védelmi Csoportja (Intellectual Property Crime Group) bemutatta éves jelentésének előzetes változatát.

Megjelent az Egyesült Királyság szellemitulajdon-védelmi hivatalának 2013. éves jelentése a szellemi tulajdoni bűncselekményekről

2013. július 29.-

A jelentés kiemelten kezeli az interneten keresztül elkövetett szellemitulajdoni-jogsértéseket, továbbá különös figyelmet fordít az olyan hamisítványokra, melyek súlyosan károsíthatják a fogyasztók egészségét vagy veszélyeztethetik testi épségüket.

Egy alkalommal kiadott jelentések

Jelentés a szellemitulajdon-jogi jogsértések belső piaci méréséről

2012. november 20.|Címkék: Európai Bizottság

Az Európai Bizottság megbízásából a RAND Europe végzett vizsgálatot és készítette el jelentését 2012 őszén, amelyben a szellemitulajdon-jogi jogsértések mértékének és hatásainak mérési lehetőségeit elemezte és egy új módszertant dolgozott ki a piaci szereplők…

A Magyar Kormány részéről benyújtott válaszok a szellemi tulajdonjogok érvényesítéséről szóló 2004/48/EK irányelv alkalmazásáról készített bizottsági jelentésre

2011. április 10.-

A szellemi tulajdonjogok érvényesítéséről szóló 2004/48/EK irányelv felülvizsgálata keretében az Európai Bizottság elkészítette az irányelv alkalmazásáról szóló jelentését, amelynek kapcsán nyilvános konzultációt is hirdetett. A tagállamokat a jelentésben arra kéri, hogy 2011. március 31-ig…

OECD jelentés a hamisítás gazdasági hatásáról

2010. június 20.-

Az OECD 2005-ben kezdte el átfogó vizsgálatát a hamisítás és kalózkodás gazdasági hatásairól, A kutatás eredményeit 2009-ben frissítették.