Jelentések a hamisításról
Évente megjelenő jelentések
Jelentés az európai uniós vámhatósági lefoglalási adatokról
246 milliárd forintnyi hamis áru akadt fenn tavaly az EU határain
Csaknem 740 millió euró értékben körülbelül 27 millió hamis terméket foglaltak le tavaly az Európai Unió külső határain a tagállamok vámhatóságai, írja az MTI.
7. Vám Vegyész Szeminárium – Harc a hamisítás ellen együttműködve, innovatívan
2019. július 2-4 között, Budapesten került megrendezésre a 7. Vámvegyész Szeminárium. A rendezvényre készített weboldal tanúsága szerint a résztvevők 54 országból érkeztek és összesen 248-an regisztráltak az eseményre.
Rádió riport Az OPSON VII. nemzetközi akció
Leopold Róbert pénzügyőr őrnagy, a NAV vám- és jövedéki szóvivője nyilatkozott az Orient Rádióban
A HENT Duna televízió Kékfény című műsorában Összeállítás: Hatalmas és szinte felmérhetetlen a hamisított gyógyszerek feketepiaca
Gyomirtós fogyasztótabletta, ólmos festékkel színezett potencianövelő, hatóanyag nélküli rákgyógyszer. Csak néhány elrettentő példa a hamisított gyógyszerek feketepiacáról. Elképesztő üzlet a gyógyszerhamisítás, az emberiség naponta hetvenmilliárd forintnak megfelelő összeget költ az elsősorban ázsiai vegyi üzemekben…
Rekordot döntött a X. PANGEA akció: 123 országban 25 millió hamis tablettát foglaltak le • A magyar hatóságok több mint 100 ezer darab, összesen 160 millió forint értékű tablettára csaptak le a nemzetközi akció keretében
2017. szeptember 27., Budapest – A 123 ország csaknem 200 hatóságának közreműködésével végrehajtott nemzetközi akció eredményeként 51 millió dollár (kb. 12,8 milliárd forint) értékben, összesen 25 millió hamis tablettát foglaltak le, ami a 2008-ban…
Hetvenezer hamis árucikket foglaltak le az Unióban
Több mint hetvenezer hamisított árucikket foglaltak le az Európai Unió tagállamainak vámhatóságai az ERMIS névre keresztelt, összehangolt akcióban – olvasható a Pénzcentrum honlapján.
A vámhatóságok 2012-ben egymilliárd euró értékű hamis árut foglaltak le az Unió határain
A lefoglalás nagy arányban cigarettát (elektromos cigarettát és folyékony töltetét is) érint, ezt követik az egyéb áruk (üveg, lámpa, ragasztó, elem, mosópor stb.) és a csomagolóanyagok. 2012-ben továbbra is a postai és a futárcsomagok…
Megduplázódott a veszélyes hamisítványok aránya az uniós jelentés szerint
Az Európai Bizottság közzétette éves jelentését az uniós hatóságok által a 2011-es évben lefoglalt jogsértő termékekről. Az összegzés szerint a 2010-es évhez képest tavaly megduplázódott a fogyasztók egészségére és biztonságára veszélyt jelentő lefoglalt termékek…
Special 301 jelentés
Nem szerepel Magyarország a USTR szellemitulajdon-védelmi megfigyelési listáján
Az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala (USTR) közzétette 2013. évi Special 301 jelentését, amelyben azon országokat listázza, amelyek a szellemitulajdon-védelem tekintetében súlyos hiányosságokat mutatnak. Magyarország – megőrizve 2010-ben elért pozícióját – ezúttal sem…
Idén sem szerepel Magyarország a USTR megfigyelési listáján
Közzétette 2012. évi Special 301 jelentését az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala (USTR), amelyben azon országokat listázza, amelyek a szellemitulajdon-védelem tekintetében súlyos hiányosságokat mutatnak. Magyarország – megőrizve 2010-ben elért pozícióját – ezúttal sem…
Közzétette a 2011-es évi Special 301 Report-ot a USTR
Miután Magyarország 2010-ben lekerült a Watch List-ről, az idei évben sem szerepel a USTR egyik megfigyelési listáján sem, amely a szellemitulajdon-védelem és a jogérvényesítés terén tett magyarországi erőfeszítések elismerését jelenti.
Megjelent 2010-es Special 301 jelentés
Idén is kiadta jelentését az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala (USTR).
2009-ben is kiadta jelentését az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala
A Special 301 jelentésben Magyarország még nem került le a USTR megfigyelési listájáról (Watch list).
Kiadta 2008-as jelentését az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala
A Special 301 jelentésben Magyarország még fent szerepel a USTR megfigyelési listáján (Watch list).
A HENT éves jelentése
SAJTÓKÖZLEMÉNY Akár 1500 eurónyi támogatás a kkv-k szellemitulajdon-jogainak érvényesítésére
Az Európai Bizottság és az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) által támogatott Ideas Powered for Business Kkv-alap olyan, unió területén működő kis- és középvállalkozásoknak (kkv) szól, amelyek szellemitulajdon-jogi stratégiájukat kívánják fejleszteni, és szeretnék…
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. szeptember 24. EUIPO: közel félmilliárd hamisított árut foglaltak le az uniós hatóságok 2013-2017 között
• a becsült kár csaknem 12 milliárd eurót tesz ki
Leginkább ruházati kiegészítőkből, játékokból, rögzített CD-k/DVD-kből és cigarettákból áll az Európai Unió határain lefoglalt árucikkek többsége, ugyanakkor a termékek összértékének mintegy 70-85%-át a nemzeti piacokon belüli…
SAJTÓKÖZLEMÉNY Közel ezer embert vettek őrizetbe az év legnagyobb razziái során
2019. július 9., Budapest – Közel kétszáz tonna élelmiszer -és kétmillió liternél is több italárut, valamint több mint kétszáz kilogramm ismeretlen eredetű növényvédőszert és egymillió darabnál is több ismeretlen eredetű teljesítményfokozót, illetve gyógyszernek minősülő…
HENT-OGYÉI: a magyarok 40%-a szerint kockázatos az internetes gyógyszervásárlás
• a hazai lakosság 23%-a rendelt már gyógyszert netes forrásból, 17% viszont még csak nem is hallott annak lehetőségéről
Hamis termékek – nem könnyű a szemléletformálás
Hogy áll Magyarország a hamisítás terén és hogy viszonyulnak ehhez a hazai vásárlók? Dr. Pál Robertával, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának jogászával és a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület titkárhelyettesével, valamint Kövesdi Zoltán márkavédelmi szakértővel…
HÍR - NAV “Tanúsító rendszerek előnyei és a hamisítás elleni küzdelem” szakmai fórum
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának konferenciaterme adott otthont a HENT és annak Ipari és Kereskedelmi Szekciója, a Magyar Védjegy Egyesület közreműködésével 2018. április 24-én megrendezett szakmai fórumának és a témával kapcsolatos konzultációnak.
Sajtóközlemény - SZTNH - 2018. március 14. ÁTADTÁK A JEDLIK ÁNYOS–DÍJAKAT
A március 15-ei nemzeti ünnepünkhöz kapcsolódóan került sor a Jedlik Ányos-díjak átadására Budapesten. A díjat a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala – korábbi nevén Magyar Szabadalmi Hivatal – elnökének kezdeményezésére az ipari és kereskedelmi miniszter…
HÍR Megjelent az SZTNH legfrissebb hírlevele, melyben a Hivatal elmúlt negyedévi eseményeiről számol be
Az 5-7. oldalakon olvasható a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2017. IV. negyedéves tevékenységéről szóló rovat.
HÍR Növekszik a budapesti székhelyű Visegrádi Szabadalmi Intézet elismertsége
Budapest, 2018. január 10. – A budapesti székhelyű Visegrádi Szabadalmi Intézet (VSZI) teljes jogú tagja lett a világviszonylatban legmeghatározóbb 25 szabadalmi hivatalt tömörítő ún. „globális szabadalmi szupersztrádának” (Global Patent Prosecution Highway). Ezáltal az innovatív…
HÍRLEVÉL “agorateka roadshow”
A Szellemi Tulajdoni Jogsértések Európai Megfigyelőközpontja “agorateka” projektje keretében lezajlott roadshow egyes állomásai során szerzett tapasztalatokról ad hírt az alábbi linken elérhető hírlevél:
Interjú Kövesdi Zoltánnal, az idei HENT díjassal
Kövesdi Zoltán a HENT aktív támogatója és sokoldalú tudásával az egyik legképzettebb szakembere. Közreműködik a középiskolásoknak tartott “osztályfőnöki órákon”, ő készítette a népszerű IP-szabaduló szobát, a hamisítással kapcsolatos előadásai mindig maradandó élményekkel gazdagítják a…
Hamisítás Elleni Világnap Az idei HENT-díjas Kövesdi Zoltán
A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület által 2014-ben alapított HENT-díjat idén Kövesdi Zoltán kapta, aki már a kezdetek óta segíti a testület tevékenységét.
A hamisítás elleni világnap alkalmából a Testület olyanokat tüntet ki, akik kiemelkedően segítik…
A HENT plenáris ülése - 2017 A napirenden szerepelt a vezetőség bemutatkozása, az új tagok kinevezése, a 2016. évi tevékenység összefoglalása, a 2017. évi munkaterv elfogadása és a Szellemi Tulajdoni Jogsértések Európai Megfigyelőközpontjának, valamint a HENT kommunikációjának ismertetése.
A HENT plenáris ülésére 2017. május 24-én került sor, amit Kállayné dr. Csik Ildikó, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a HENT elnökhelyettese nyitott meg.
A török vámhatóság delegációjának látogatása az SZTNH-ban
2017. május 25-én Törökország Vámügyi és Kereskedelmi Minisztériuma Vámügyi Főigazgatóságának delegációja, Önder Göçmen helyettes főigazgató úr vezetésével, látogatást tett az SZTNH-ban.
Megjelent a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2012. évi tevékenységi beszámolója
Megjelent a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának éves jelentése a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2012. évi tevékenységi beszámolójával
Megjelent a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2011. évi tevékenységi beszámolója
Megjelent a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának éves jelentése a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2011. évi tevékenységi beszámolójával
Megjelent a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2010. évi jelentése
Megjelent a HENT 2010. évi jelentése
Megjelent a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület 2009. évi jelentése
Megjelent a HENT 2009. évi jelentése
A BSA Globális szoftverkalózkodás jelentése
RIPORT Kalózszoftverekkel lehet a legjobban bajba sodorni egy céget
Ismeretlen forrásból származó kalózszoftvert, trükkösen aktivált operációs rendszert véletlenül használni nem nagyon lehet: aki ilyen megoldást választ a céges számítógépeken, általában tudatosan teszi. A kockázatokról talán hallott valamit, de csak legyint – pedig sokkal…
Megjelent a BSA 2013. évi Globális szoftverkalózkodás jelentése
A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.
Megjelent a BSA 2011. évi Globális szoftverkalózkodás jelentése
A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.
Megjelent a BSA 2010. évi Globális szoftverkalózkodás jelentése
A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.
Megjelent a BSA 2009. évi Globális szoftverkalózkodás jelentése
A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.
Megjelent a BSA 2008. évi Globális szoftverkalózkodás jelentése
A Business Software Alliance (BSA) évente elkészíti az illegális szoftverhasználat mértékéről globális tanulmányát.
Az EK jelentése a szellemi tulajdoni bűncselekményekről
Előzetes jelentés az egyesült királysági, szellemi tulajdonnal való visszaélésekről
A június 11-12. között megtartott Nemzetközi Szellemitulajdon-védelmi Csúcstalálkozóval egy időben az Egyesült Királyság Szellemitulajdon-védelmi Csoportja (Intellectual Property Crime Group) bemutatta éves jelentésének előzetes változatát.
Megjelent az Egyesült Királyság szellemitulajdon-védelmi hivatalának 2013. éves jelentése a szellemi tulajdoni bűncselekményekről
A jelentés kiemelten kezeli az interneten keresztül elkövetett szellemitulajdoni-jogsértéseket, továbbá különös figyelmet fordít az olyan hamisítványokra, melyek súlyosan károsíthatják a fogyasztók egészségét vagy veszélyeztethetik testi épségüket.
Egy alkalommal kiadott jelentések
Jelentés a szellemitulajdon-jogi jogsértések belső piaci méréséről
Az Európai Bizottság megbízásából a RAND Europe végzett vizsgálatot és készítette el jelentését 2012 őszén, amelyben a szellemitulajdon-jogi jogsértések mértékének és hatásainak mérési lehetőségeit elemezte és egy új módszertant dolgozott ki a piaci szereplők…
A Magyar Kormány részéről benyújtott válaszok a szellemi tulajdonjogok érvényesítéséről szóló 2004/48/EK irányelv alkalmazásáról készített bizottsági jelentésre
A szellemi tulajdonjogok érvényesítéséről szóló 2004/48/EK irányelv felülvizsgálata keretében az Európai Bizottság elkészítette az irányelv alkalmazásáról szóló jelentését, amelynek kapcsán nyilvános konzultációt is hirdetett. A tagállamokat a jelentésben arra kéri, hogy 2011. március 31-ig…
OECD jelentés a hamisítás gazdasági hatásáról
Az OECD 2005-ben kezdte el átfogó vizsgálatát a hamisítás és kalózkodás gazdasági hatásairól, A kutatás eredményeit 2009-ben frissítették.